אומנות סביבתית
אומנות סביבתית

press to zoom
אומנות סביבתית
אומנות סביבתית

press to zoom
אומנות סביבתית
אומנות סביבתית

press to zoom
אומנות סביבתית
אומנות סביבתית

press to zoom
1/6

לחזור אל העבר ולהסתכל קדימה...
תוכנית אקולוגית מימי קדם ועד ימינו

בשנים האחרונות פותחה ב"דרך התנ"ך אל הטבע" תוכנית יחודית, המשלבת בין מגע בלתי אמצעי בטבע ובמקורות לבין נושא הקיימות, האחריות והסביבה, בתכנית: 

 

»   מפגש בוקר/הצגה: "סיפורו של כדור הארץ" על אחריות אישית וסביבתית. במופע המשעשע, שיוצג על ידי צוות האתר, נבחין בשינוי העובר על אדם אחד לאורך הדורות. בהמשך נראה כיצד תהליך זה משנה את המגע בין האדם לטבע ונדון בעוצמה בה האדם בן ימינו משפיע על סביבתו ובאחריות אשר עוצמה זו מטילה עלינו.  

 

»   פיסול סביבתי- בניית פסל כתתי (מנדלות). ציור המנדלה הוא תרגול בודהיסטי עתיק, המיועד להעניק למתרגל שלווה מתוך הבנה. בהנחיית האמנית ליהי גורביץ ניצור מנדלה כיתתית. נחווה יצירה כקבוצה וכצוות ונלמד על המחזוריות הטבועה בסביבתנו ובנפש האדם.

 

»   מתנת טבע א'- סדנת נרות דונג. בתחנה זו נשמע על דבורת הדבש ועל חשיבותה למארג האקולוגי, נלמד על מוצרי המכוורת השונים ובמיוחד על שעוות הדבורים ונכין יחד נרות דונג.בסיום סדנא זו יקבל כל משתתף צמד נרות דונג מעשה ידיו.

»   מתנת טבע ב'- בושם ומרפא. בסדנא זו נכיר את צמח הלבנדר ונלמד על תכונותיו הקוסמטיות והרפואיות, נבין מהו שמן ארומתרפי וניצור יחד שמן מבושם.   בסיום סדנא זו יקבל כל משתתף בקבוקון שמן מבושם מעשה ידיו.

 

»   משחק הרקמה החיה: מהי מערכת אקולוגית? האם יש לאדם מקום בתוכה? במשחק הרקמה החיה ננסה לשאול שאלות אלו ולהשיב עליהן.    

                                         

»   מזון מן הטבע: נג'דיה סוועד, בדואית מן הכפר כמאנה, תכיר לנו את צמחי התבלין הגליליים ואת שימושיהם. יחד נכתוש תבלינים, נטעם דבש ונכין חלבה, מעדן זעתר, לבנה, פיתות מקמח מלא ותה צמחים.

04-9881337